מי זכאי להחזר מס

לאחרונה, אנחנו רואים יותר ויותר פרסומים על החזרי מס, אנשים אשר זכאים להחזר מס וכדומה. אז מי בעצם זכאי להחזר זה, ומה זה בכלל החזר מס? בין אם אתם שכירים או עצמאיים, יכול להיות שגם אתם זכאים להחזר. האם ייתכן כי מס הכנסה בכלל ימצאו שאני זה שחייב להם כסף? בואו נדבר על זה. 

אם לאחרונה יצא לכם לשמוע על אנשים שקיבלו אלפי שקלים בעקבות החזרי מס, לא עבדו עליכם. במהלך השנה מס הכנסה גובה מאיתנו סכומי מס מסוימים, שלפעמים מסתבר שהם גבוהים מדי. מתי אנחנו מגלים שמס הכנסה גבה מאיתנו סכומי מס גבוהים? לא מייד, אך כן תוכלו במקרים מסוימים לברר זאת בסוף שנת המס הנוכחית. בכל מקרה, אם אתם לא יודעים כיצד לברר מה הם החזרי המס המגיעים לכם, תוכלו להיעזר בחברות המספקות את הייעוץ הנ"ל. בימינו הדיגיטליים ניתן לבצע בדיקת זכאות להחזר מס אונליין. בדרך כלל הבדיקה תיארך דקות ספורות (או אפילו פחות מכך). לאחר שתישאלו מספר שאלות, תקבלו את תשובתכם – האם גם אתם זכאים להחזרי מס. בין השאלות שתישאלו, יהיו למשל שאלות כמו: האם הייתם מובטלים בשנה האחרונה? האם היו לכם הוצאות בלתי מתוכננות? 

מדוע בכלל מס הכנסה גובה מאיתנו סכומים כה גבוהים?

בניגוד למה שאנשים לפעמים חושבים, מס הכנסה לא מייעד את עצמו לעשוק אף אחד שלא לצורך. תבינו, אם פתאום בחודש אפריל התקלקל לכם מנוע ברכב והייתם צריכים להוציא מכיסכם 15,000 ₪, מס הכנסה יתעדכן בכך רק בסוף שנת המס הנוכחית. 

בשיטה זו, בסוף שנת המס, אתם מעדכנים את מס הכנסה בהוצאותיכם ובהכנסותיכם, ואז נעשה החישוב של זכאות החזרי המס. במידה וישנו פער מאוד גדול בין ההכנסות וההוצאות, וישנו גם פער בין חבות המס שלכם לבין מה ששולם בפועל, אתם תהיו זכאים להחזר. לא להילחץ, נסביר.

מהי חבות המס של כל אחד מאיתנו?

אין צורך להיבהל, היות ומדובר במושג מאוד פשוט. לכל אחד מאיתנו ישנה חבות מס שונה, כלומר סכום מס שונה שיש לשלם למס הכנסה. כיצד קובעים את חבות המס של האדם? בהתאם לסטטוס של האדם, בהתאם לנכויות פיזיות ונפשיות אם יש חלילה, בהתאם לגובה המשכורת ועוד. 

במידה ואתם שכירים, חבות המס שלכם תיקבע לפי פרמטרים שונים, כמו למשל ימי מחלה וחופשות, חופשת לידה, באם אתם עובדים במספר עבודות, האם ביצעתם תיאום מס נכון ועוד. נוסף על כך, חשוב לזכור כי חבות המס שלכם נקבעת גם על פי ניקוד זיכוי (כמו למשל ניקוד זיכוי בגין ילדים). בסוף שנת המס הנוכחית, תוכלו להגיש בקשה להחזר מס, וזאת לאחר שתציגו את כל המסמכים הרלוונטיים (חשבוניות, קבלות על הוצאות, דיווחים על נזקים כספיים, תעודות לידה, אישורי מחלה וכדומה).

חובת המס
מי זכאי להחזר מס

אז מי זכאי להחזר המס בעצם?

אם במהלך חלק מהשנה הייתם מובטלים, ייתכן כי אתם זכאים להחזר מס. אם החלפתם מעבידים או עבודה, יכול להיות שאתם זכאים להחזר. אם התמודדתם אם איזושהי בעיה רפואית או נפשית, דבר שהצריך ממכם לקחת פסק זמן מהעבודה, יכול להיות שאתם זכאים להחזר מס. נוסף על כך, גם חיילים אשר משוחררים מהצבא עד 3 שנים עשויים להיות זכאים להחזר. ישנם גם אזורי מגורים המועדפים מבחינה לאומית, מה שמזכה את התושבים בהם בהחזרי מס פוטנציאליים. בין היישובים, תמצאו את רמת הגולן והגליל, יהודה ושומרון, הנגב והערבה. במידה ובמהלך השנה התגרשתם או התחלתם לשלם מזונות, יכול להיות שאתם זכאים להחזר מס גם כן.

האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס?

כשמגישים בקשה להחזר מס, כדאי לקחת בחשבון שמס הכנסה יבדוק אתכם מכל מיני בחינות. אם אין לכם מה להסתיר, תרגישו חופשיים להגיש בקשה להחזר. כדאי לדעת שמס הכנסה יבדוק את ההוצאות שלכם ואת ההכנסות, ובמידה ותמצאו חייבים כסף למס הכנסה, אתם אכן תחויבו בכך.

במילים אחרות, הגשת בקשה להחזרי מס רלוונטית עבור אנשים המתנהלים חוקית. בכל מקרה בו אתם מסתירים מידע מהרשויות, קודם כל מומלץ להסדיר את מה שצריך. לאחר מכן, הרגישו חופשי להגיש בקשות לסיוע כזה או אחר מהמדינה. באותה נשימה, גם כדאי להזכיר שמס הכנסה לא יוצא מגדרו בכדי "לחפש" אתכם. אם גוף זה שנקרא מס הכנסה חייב לכם כספים, מומלץ מאוד לטפל בעניין ולגשת לזה ללא חשש. בסופו של דבר, זהו כסף המגיע לכם כחוק.

הגשת בקשה להחזרי מס
הדרך הכי יעילה להחזרי מס

הדרך הכי מהירה, מהימנה ויעילה לקבל החזר מס

אנו מזמינים אתכם לקבל את הכסף המגיע לכם כחוק. פלטפורמת MONEYBACK נועדה בכדי שתוכלו ליהנות משירותי עריכת והגשת בקשות להחזר מס באופן מקוון. אם בעבר אנשים היו צריכים להתמודד עם בירוקרטיה רבה, כיום התהליך של בקשה להחזר מס הוא קל יותר ומתבצע אונליין.

התשלום אותו MONEYBACK גובים מהלקוח הוא תשלום קבוע, ואינו מתבסס על אחוזים מהחזר המס שלכם. לשירותכם, טופס אינטרנטי-מקוון למילוי בקשה להחזר מס. כשהתהליך כל כך זריז ומתבצע במהימנות מוחלטת, פשוט חבל לא לדרוש את הכסף המגיע לכם כחוק!

מי זכאי להקלות במס?

ועוד רבים רבים זכאים להחזר מס, כאשר מתוכם ישנם אלפים רבים שאינם יודעים על כספם האבוד, ומפסידים מידי שנה אלפי שקלים ששייכים להם! הגש כעת בקשה להחזר מס, והמקצוענים של MoneyBack יעשו הכל לכדי להחזיר לך את הכסף שלך!

החזר מס למסיימי תואר

זכאות להחזר מס בגין סיום לימודי תואר

שכירים רבים שעמלו קשה על מנת לרכוש תואר אקדמי, אינם מודעים כי לימודי התואר מזכים אותם בהמשך הדרך בהחזר מס בשיעור ניכר.

החזר מס בדיקת רואה חשבון

החזר מס און ליין, האם זה אפשרי?

יותר ויותר שכירים ועצמאים נוהרים בהמוניהם לרשות המיסים במטרה לבצע תיאום מס ולצפות להחזר מס שיוכל לסייע להם לסגור את המינוס או ליהנות מכמה אלפי שקלים נזילים. כידוע בכל חודש אנו משלמים מס הכנסה, ואיך שאומרים משלמים 'כמו שעון'

החזר מס-מילוי טפסים

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

החזר מס נהפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המדוברים ביותר, הרי אנחנו מטבענו עם שלא אוהב לצאת 'פרייאר', וליתר דיוק גם לא ממש ששים לשלם מיסים, ולכן לא פלא שישראלים רבים נוהרים בהמוניהם אל חברות המציעות סיוע בקבלת החזר מס.

רוצה להציל את הכסף שלך?
לקבל החזר מס בקלות?
נסה אותנו!