החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה

מערכת התמיכה הסוציאלית בבני משפחה של חללי פעולות איבה כוללת בתוכה אפשרות לקבל החזרי מס בגין קניית מוצרים שונים. במאמר הבא נסביר מה המשמעות של החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה, איך מקבלים אותו ועם מי אפשר להתייעץ.

בני משפחה של חללי פעולות איבה מקבלים מערכת תמיכה סוציאלית מטעם גופים רשמיים שונים של המדינה. רשימת הגופים כוללת למשל את משרד הביטחון, את משרדי הרווחה, את משרד הכלכלה, את משרד האוצר ואת המוסד לביטוח לאומי. בכל אחד מהמקרים הללו, המטרה של מערכת התמיכה הסוציאלית היא לשפר עד כמה שאפשר את איכות החיים של בני משפחות חללי פעולות האיבה ואף לסייע להם כלכלית.

העניין הוא שיש המון סוגים שונים של הטבות סוציאליות שאותן בני משפחה של חללי פעולות איבה יכולים וצריכים לנצל. אז מצד אחד, מערכת התמיכה הסוציאלית של המדינה היא ללא ספק יוזמה מבורכת. מצד שני, לא כל בני המשפחה של חללי פעולות האיבה בכלל יודעים מה מגיע להם. זה רלוונטי לשורה ארוכה של מקרים, אך חוזר על עצמו בעיקר עם החזר מס קנייה.

 

החזר מס הכנסה לשכירים - בדיקה קלה ונוחה >>>
דקות
שניות

בדוק כמה כסף מגיע לך ממס הכנסה. מלא את שמך המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלך וקבל תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מי יכולים לקבל החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה?

הטבות מס לבני משפחה של חלל פעולת איבה חלות על קצבאות ולפעמים על הכנסה מיגיעה אישית. ספציפית בקטגוריה הזו, החזר מס קנייה מתאים להורים שכולים של חללי פעולות איבה והוא יכול לעמוד לרשותם בשלבים שונים של חייהם.

בגלל שהורים של חללי פעולות איבה גם נחשבים כמובן לקרובים מדרגה ראשונה, לא אמור להיות מסוכך לקבל את החזרי המס ולדרוש את ההטבות הסוציאליות. גם אלמנים ואלמנות של חללי פעולות איבה יכולים לקבל החזרי מס קנייה. החזרי המס במקרים אלו חלים בעיקר על מוצרים שנרכשו לשימוש בבית, אבל יש נסיבות שבהן ניתן לדרוש אותם בגין הקלות על מיסי מקרקעין.

לשם השוואה, יתומים של אדם שנהרג בפעולת איבה בדרך כלל דורשים בעיקר החזר בגין מס קנייה. אם מדובר על יתומים צעירים או על כאלה שאין להם נכסי נדל"ן שבגינם ניתן לנצל את הטבות המס הרלוונטיות, הדרישה להחזר מס קנייה היא בהחלט חשובה וכדאי להבין מה המשמעות שלה.

 

מהו מס קנייה ומתי משלמים אותו?

מס קנייה מוטל על סוגים שונים של מוצרים שלא מיועדים לצריכה באופן שוטף. במקביל, מס קנייה מוטל על מוצרים שהמדינה רוצה לצמצם את הצריכה שלהם – כמו סיגריות. באמצעות מס קנייה, המדינה הופכת את המוצרים הללו לפחות משתלמים והיא אף מנסה להקטין את הצריכה ואת השימוש בהם.

מס קנייה הוא מס עקיף שבא לידי ביטוי בקניית המוצר. את המס הזה לא משלמים ישירות לרשות המיסים, כאשר הסך שלו נקבע על ידי שר האוצר. כיום מוטלים מיסי קנייה על מוצרים שונים ובהם מוצרי אלקטרוניקה וטכנולוגיה, מוצרים סלולריים וכאמור מוצרי אלכוהול וטבק.

 

מה המשמעות של החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה?

בני משפחה של חללי פעולות האיבה יכולים לקבל פטור ממס קנייה. עם זאת, לא מדובר על פטור גורף או קבוע. בפועל, זהו פטור שיש להגיש בקשה לקבל אותו מדי רכישה ורכישה. המשמעות היא שיש צורך בהתנהלות שוטפת מול הרשויות גם בנושא הרגיש של החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה, אבל שניתן גם לעשות את זה בצורה מקצועית מול חברה שמתמחה בכך.

בני זוג, ילדים והורים של חללי פעולות איבה יכולים וצריכים להתייעץ עם חברה מקצועית לגבי החזרי מס קנייה. אמנם לעיתים קרובות מיסי קנייה מוטלים על מוצרים שהמחיר שלהם יחסית נמוך, אבל זה עשוי להצטבר לסכומים משמעותיים של אלפי שקלים בשנה. יתרה על כך, את ההחזר על מס הקנייה מקבלים באופן חד פעמי ואז ניתן להשתמש בו כדי להקים עסק חדש או על מנת לבסס עסק קיים שכבר היה ברשותו של החלל.

 

איך קובעים שיעורי זכאות להטבות סוציאליות עבור בני משפחה של חללי פעולות איבה?

השאלה המעניינת היא מה בעצם המדינה יכולה לעשות כדי לבחון כל מקרה לגופו. מטבע הדברים, יש צורך לקבוע באמצעות נוסחה מסודרת את שיעורי הזכאות להטבות סוציאליות. גם עבור בני משפחה של חללי פעולות איבה, חשוב לא להגיע למצב שבו מתקיימת אפליה.

הפתרון כיום הוא לקבוע את שיעורי הזכאות, החזרי המס וההטבות הסוציאליות עבור בני משפחה של חללי פעולות איבה לפי ועדה מיוחדת של המוסד לביטוח לאומי. בין היתר, תפקיד הוועדה הוא לקבוע מהם הצרכים של בני המשפחה של חללי פעולות האיבה ואיזה הטבות סוציאליות יענו עליהם בצורה המקיפה והטובה ביותר. בנוסף, את החזרי מס הקנייה קובעים על ידי ועדת שיקום של המוסד לביטוח לאומי.

 

עם מי אפשר להתייעץ לגבי החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה?

בני משפחה של חללי פעולות איבה נאלצים להתמודד עם המון משימות בירוקרטיות. אבל לפחות בכל הנוגע לנושא של הטבות סוציאליות וספציפית החזרי מס קנייה, הם לא חייבים לעשות את זה לבד. כיום גם בני משפחה של חללי פעולות איבה יכולים וצריכים לערב בעלי מקצוע, להפקיד את המשימה בידיים הנכונות ורק לעקוב מרחוק על מנת לוודא שהזכויות שלהם נשמרות במלואן.

בסופו של דבר, החזר מס קנייה לבני משפחה של חלל פעולת איבה הוא אינטרס ציבורי של כל אחד ואחת מאיתנו. אצל בני משפחה של חללי פעולות איבה, החזרי מס אלו יחד עם תכנית כלכלית מקצועית משפיעים על הרווחה.

do