תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

החזר מס נהפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המדוברים ביותר, הרי אנחנו מטבענו עם שלא אוהב לצאת 'פראייר', וליתר דיוק גם לא ממש ששים לשלם מיסים, ולכן לא פלא שישראלים רבים נוהרים בהמוניהם אל חברות המציעות סיוע בקבלת החזר מס הכנסה

לפני שנצלול לתנאים ולזמני קבלת ההחזר מס הכנסה, נסביר שכיום מיליוני שקלים ממתינים לשכירים ולעצמאים במס הכנסה, כאשר רבים חוששים להתעסק עם הנושא ולפנות למס הכנסה לקבל את כספם, אך זהו חשש שאינו מוצדק כלל, וחבל. למה זה קורה? צמד המילים "מס הכנסה" מרתיע רבים, אך חשוב להבין שמי שמתנהל בשקיפות מלאה מול מס הכנסה, ופועל לפי הכללים, לא צריך לחשוש כלל, להפך, חשוב להבין שמדובר בטעויות בחישובים שונים של פקידי מס ההכנסה, ולכן מדובר על אלפי שקלים שניתן לדרוש 6 שנים לאחור.

 

מתי מקבלים החזר מס הכנסה?

ראשית, כדאי לדעת שיש צורך להגיש את המסמכים הדרושים לקבלת ההחזר, כאשר ההמלצה היא לבצע זאת דרך גורם מקצועי שיודע לחשב, להתנהל ולסייע לכם לאסוף את המסמכים הדרושים לכך. מובן שניתן לבצע זאת באופן עצמאי, אך העניין מסובך מעט לאדם הפשוט. ויכול לגרום לעיכוב בקבלת ההחזר עקב הגשה לא נכונה. על מנת לסייע לשכירים לממש את זכותם לקבלת ההחזר משרדי רואי חשבון וחברות נישתיות המתמחות בתחום החזרי מס פיתחו שיטה להגשת בקשות להחזר מס תמורת עמלה בעבור השירות זה, כאשר לרוב אם לא מגיע לכם החזר, לא תשלמו דבר.

החזר מס הכנסה לשכירים - בדיקה קלה ונוחה >>>
דקות
שניות

בדוק כמה כסף מגיע לך ממס הכנסה. מלא את שמך המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלך וקבל תשובה מהירה על גובה ההחזר.

לאחר הגשת כל המסמכים הרלוונטיים להחזר המס, תוכלו לקבל את הכסף בין חודש ימים ל – 4 חודשים, תלוי כמובן היכן תגישו את הבקשה. כך למשל בערים אשקלון וטבריה, זמן קבלת ההחזר הממוצע עומד על 30 יום בלבד, בעוד בגוש דן תאלצו להמתין כ – 120 ימים לפחות. עם זאת, חשוב להבין שכיום חל שיפור ניכר בקיצור זמן ההחזר, וזאת בשל הביקוש הרב שנוצר להחזרי מס, ולכן רשויות רבות מייעלות את השירות ומבצעות מעקבים מסודרים המובילים לקיצור משמעותי בזמני הטיפול וההחזר. כחלק משיפור השירות, כיום רשות המיסים הפחיתה את העומס על ידי הצבת מרכזי מידע הפזורים ברחבי הארץ המטפלים בנושא החזר המס ובהגשת הטפסים.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?
תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

תרומת רשות המסים לנושא החזר מס הכנסה

רשות המסים עברה מהפכה בשנים האחרונות בכל הקשור להחזרי מס. מלבד שיפור השירות, אנו רואים כי רשות המסים פונה גם לציבור כדי לקבל את החזר המס המגיע לו, על ידי פרסום ברשת האינטרנט ובאמצעי המדיה השונים את כל המידע הקשור לזכאות. המידע כמובן נגיש לציבור ומלווה על ידי הדרכות וליווי להכנה ומילוי הטפסים הרלוונטיים לביצוע תיאום מס.

ואכן אנשים רבים מבצעים את הגשת הבקשה לפי הכללים שפורסמו ,נציין שהחזר מס יכול להיות מסיבות שונות כגון טעויות בחישוב המס של הפקידים, אי מילוי פרטים חשובים כמו ילדים נוספים שנולדו, פיטורין ממקום העבודה, שינוי סטטוס משפחתי, חופשת לידה, מעבר בין עבודות ועוד. ההחזר מגיע לשכירים ועצמאים כאחד, ולכן תמיד כדאי לבדוק זכאות, מקסימום תקבלו כסף לסגירת המינוס או לרכוש דבר מה שכל כך רצ.

do