fbpx

6 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזר מס

תגידו, לא חבל לוותר על הכסף? אלפי שקלים מחכים לכם במס הכנסה, וכל מה שצריך לעשות הוא להגיש את הבקשה להחזר באמצעים הנכונים. אז מה הדברים שצריך לדעת ושיעשו עבורכם את התהליך לפשוט יותר? אספנו עבורכם את ששת הטיפים למגישי בקשה לקבלת החזר מס. אז בואו נתחיל. 

טיפים למגישי בקשה לקבלת החזר מס – קבלת נקודות זיכוי במס

השאלה הראשונה שאנשים שואלים כשזה נוגע להחזרי מס היא "איך אני יכול לדעת שאני זכאי?" התשובה לכך היא: אינך יכול לדעת בוודאות, אולם יש מספר כלים להעריך האם וכמה כסף מגיע לכם בחזרה. הסיבה לכך היא מפני שכאשר מגיע לכם למעשה החזר מס, הדבר נובע כתוצאה מגביית יתר שגויה של מס הכנסה. לכן, מס הכנסה לא מודיע על הזכאות להחזר – משום שהוא פשוט לא יודע עליה. המשמעות של הדברים היא שאם אתם לא תדאגו שתוגש בקשה ותניחו כי מגיע לכם החזר – אף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילכם. אז איך כן אפשר לדעת האם מגיע לכם החזר?

אחת הסיבות הנפוצות לקבלת החזר מס היא זכאות לקבלת נקודות להטבה במס. נכון לשנת 2020, שוויה של נקודת זכות אחת במס הינו כ219 ש"ח לחודש ו2,628 ש"ח לשנה. את הנקודות ניתן לקבל משלל סיבות כמו לימודים אקדמיים, שינוי במצב המשפחתי והולדת ילדים נוספים, מחלה, גירושין, שחרור משירות צבאי או לאומי ועוד. במידה והייתם זכאים לקבלת נקודות זיכוי נוספות אך טרם עדכנתם את המעסיק או את רשות המס בזכאות, מגיע לכם החזר מס.

הטיפ שלנו: המקצוענים דואגים לכסות את כל אחת מהעילות בגינן ניתן לקבל נקודות זיכוי.

החזר מס הכנסה לשכירים - בדיקה קלה ונוחה >>>

בדוק כמה כסף מגיע לך ממס הכנסה. מלא את שמך המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלך וקבל תשובה מהירה על גובה ההחזר.

בדוק זכאות להחזר מס עכשיו >>

 

המומחים בודקים לאחור: מה עשית בששת השנים האחרונות?

הדרך המרכזית הנוספת לדעת האם מגיע לכם לקבל החזר מס, עוברת דרך השאלה: "מה עשיתם בשש השנים האחרונות?". את החזר המס ניתן לקבל גם באופן רטרואקטיבי עד שש שנים לאחור, כך שנכון לשנת 2020 ניתן להגיש בקשה עבור שנת 2014 והילך. הסיבה העיקרית שבגללה תוכלו להיות זכאים לקבלת החזר הינה בגין גביית יתר, שנובעת מהערכה שגויה של רשות המס את גובה המס אותו אתם צריכים לשלם. מכיוון ששיטת המס הנהוגה בישראל הינה פרוגרסיבית, גובה המס אותו מוטל על העובד לשלם נקבע על בסיס גובה הכנסתו השנתית. כאשר הכנסת העובד בפועל הייתה נמוכה מזו שצפתה רשות המס עבור העובד, יתכן והעובד יחויב בתשלום מס נמוך יותר. לכן, עליכם לשאול את עצמכם את השאלה העיקרית: האם גובה השכר אותו קיבלתם השתנה במהלכה של אחת מששת השנים האחרונות? כך למשל, החלפת עבודה או תפקיד, תקופת אבטלה, שנת שבתון או עבודה במקום נוסף, עשויה לשנות את גובה המס אותו הייתם צריכים לשלם.

הטיפ שלנו: המבינים – בודקים ביסודיות לאחור, ומתחילים לשמור על תלושי המשכורת ופירוט ההכנסות!

 

האם אין החשש להרגיז את מס הכנסה בבקשה להחזר?

אחת השאלות שנשאלות הכי הרבה בהקשר של החזרי מס היא השאלה האם הגשת דו"ח בצירוף נתוני שכר מפורטים לא עלולה להרגיז את רשות המס ולגרור אכיפה בררנית בעתיד. הפחד מובן, אך חסר כל שחר; מאחר והגבייה היתרה נובעת מטעות חישוב של מס הכנסה ולא מכוונה לסחוט או לגבות כסף שלא שייך לרשות המס, אין סיבה לחשוש מזיהוי פרסונלי של מגיש הבקשה ומקבלת יחס מפלה בעתיד. רשות המס בסך הכל פועלת כפי שהמחוקק הסמיך אותה, וכאשר אנחנו מגישים בקשה להחזר, אנחנו נוהגים באופן דומה.

הטיפ שלנו: אין דבר כזה 'להרגיז' את מס הכנסה, ואין שום סיבה לחשוש מהגשת בקשה להחזר מס, אלא אם כן הלבנתם הון בצורה לא חוקית בזמנכם הפנוי.

6 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזר מס
6 טיפים למגישי בקשה לקבלת החזר מס

עצמאים? הוצאות מוכרות במס

עצמאים? יש לכם הטבת מס מיוחדת בשבילכם. רשות המס מאפשרת לקזז מגובה ההכנסות השנתי את ההוצאות שהוצאו לצורך הפקת הכנסה לעסק, כך שבסיכום כולל גובה ההכנסה השנתית המשוקלל ממנו מחושב גובה המס שישולם עשוי להיות נמוך בהרבה. כך למשל, תוכלו לנכות את ההוצאות עבור הפקדות לקרן פנסיה, קרנות השתלמות, הוצאות משרדיות, הקמת אתר, דלק ונסיעות, ריהוט משרדי ועוד. ויודעים מה הכי טוב? ניתן לקבל ניכוי מס מלא גם עבור פניה ליעוץ מס מקצועי, כך שהדבר נעשה משתלם במיוחד!

הטיפ שלנו: אל תשאירו למזל יותר מדי. שמרו על קבלות ונהלו מעקב סדיר אחרי ההוצאות במהלך השנה. בליווי של איש מקצוע, זה עשוי להיות שווה לכם אלפי שקלים מדי שנה.

 

תכנננו את המס מראש: קבלו עצות ממי שבקיא בתחום המס

כפי שניתן להבין, פקודת המס הינה מהמורכבות והמסובכות ביותר שיש. החוק מונה כ255 סעיפים (עוד לפני חישוב תתי סעיפים) שעשויים להשתנות אחת לכמה שנים, והופכים את הגשת הבקשה למורכבת בהרבה. אומנם, ניתן להגיש את הבקשה לקבלת החזר מס גם באופן עצמאי, אך יש לקחת בחשבון כי במקרים מסוימים אי מילוי כראוי של הטפסים עשוי לא רק שלא לזכות בהחזר – אלא אף לחייב בתשלום מס נוסף. לכן, אלו שבוחרים להגיש את הבקשה להחזר עוברים בדרך כלל דרך רואה חשבון או יועץ מס, לכל הפחות להכוונה ראשונית וליעוץ שימקסם את התוצאה הסופית.

הטיפ שלנו: או שתקראו באופן יסודי את פקודת המס מתחילתה ועד סופה אחת לכמה שנים, או שפשוט תפנו לייעוץ מס מקצועי מבעל ניסיון בתחום. מניסיון – זה קל יותר, ומשתלם יותר!

 

MoneyBack – לקבל את ההחזר מעולם לא היה קל יותר

אז מהי הדרך הטובה ביותר לקבל את החזרי המס? מצד אחד, נראה שהדבר מסובך מדיי בכדי לעשות זאת לבד. מצד שני, פניה ליועץ מס או רואה חשבון באופן ישיר שבדרך כלל גובים עמלות בגובה עשרות אחוזים מן ההחזר הצפוי, פוגעת קשות בכדאיות הבקשה. אז האם יש דרך אחרת, להגיש את ההחזר בליווי מקצועי ובלי לשלם עמלות מופקעות?

תכירו את MoneyBack. הפלטפורמה הייחודית של האתר מאפשרת בדיוק את מה שחיפשתם: הגשה ומילוי של הטפסים באופן אישי ועצמאי, בליווי מלא של רואי חשבון ויועצי מס, ובתשלום סמלי בלבד. המערכת החכמה של האתר מאפשרת זיהוי אישי מותאם של הטפסים ופרטי הזכאות השונים. לאחר מכן, אתם ממלאים את הבקשה, ושולחים אותה ליועצים שלנו דרך האתר. היועצים שלנו עוברים על הטפסים ומוודאים שמולאו כראוי, ואנחנו מעבירים אותם בחזרה אליכם לתיקון והוספת מסמכים במידה ויש בכך צורך, על מנת למקסם את גובה ההחזר הצפוי.

ההליך דרך האתר פשוט וקצר יותר מכל דרך אחרת, ומאפשר לקבל את ההחזר בצורה מהירה ומדויקת באופן משמעותי.

הטיפ שלנו: עכשיו לכולם כבר ברור. MoneyBack היא הדרך הבטוחה והמשתלמת ביותר בישראל לקבלת החזר מס.

do

החזר מס הכנסה לשכירים: בדיקה מהירה >>>

בדקו את את זכאותכם להחזרי מס באמצעות טופס דיגיטלי! אנו נבדוק את זכאותכם להחזר מס בעזרת יועצי מס מנוסים ורואי חשבון. מלאו את טופס הבקשה ואנו נחזיר לכם תשובה לגבי גובה ההחזר במהירות.